Pentru maistrul Oasze…

…să-i trăiasca franţuzoaica!

Mulțumesc că ai citit acest articol.
Dacă vrei să susții acest blog, cumpără un abonament de 5$

6 comentarii

  1. bine mah …… haide ca iti fac o reducere serioasa. treci maine sa-ti alegi ceva de pe rafturi.
    PS : tot nu ma prind cu „franţuzoaica”

  2. @oasze: In perioada interbelica, cand nu-i asa? Bucurestiul era micul Paris, suedejii lautari isi indemnau ascultatorii sa-i plateasca cu apelativul: „Sa-ti traiasca frantuzoaica, boierule!” :)

  3. @Vlad: pentru ca boierii aveau amante frantuzoaice cu sangele fierbinte

  4. he he …era si timpul ca cineva sa ii recunoasca valoarea. Bine Oasze!

  5. @zoso: sa-i traiasca spanioloaica. E tanara si o creste :D

  6. @Vlad @zoso : apai atunci „Sa ne traiasca frantuzoaica!”, pt ca ce-i al meu castigat din acest post, este defapt al nostru si sunt gata sa impart cu voi toti de aici.