Faza cu "intrare în legalitate" ii asa de raspandinta ca ii practic "modus operandi"
NOU
#2
nick
Asta se intampla pentru ca avem o legislatie de tot rahatul si o justitie la fel in domeniu asta. Sunt atatea aberatii si hartii inutile unele care expira de zici sa sunt alimente, samd, samd, samd.... e greu de explicat si e si mai greu de gasit o logica.
NOU
#3
Bogdan9
A durat 2 ani sa iau autorizatiile pentru o cladire in Bucuresti, S1 pe vremea primarului diamant.
certificat de urbanism (in teorie 30 de zile, practic 45, cu pile)
avize de la tot sfintii si arhanghelii, toate inutile si fara responsabilitate, unele dintre ele flagrant de tampite, cca 6 luni
autorizatie constructie 6 luni, cu pile, dar nu foarte mari.
autorizatii de constructie separate (fiecare cam cu aceleasi avize), pentru fiecare bransament: curent, apa-canal, gaze).
edificare 2 ani
5 luni receptia, ca clotilde e cretina, dar pana la ea duamnele de la receptie pur si simplu nu doreau sa semneze nimic ce nu era contrasemnat de proiectant, contructor si verificator, in triplu exemplar (nu exagerez).
Prost sa fie ala care mai construieste ceva, am albit...
E o bataie de joc fantastica, iar rezultatul acestui proces magnific il vedem palpabil: o mizerie.
NOU
#4
TicTac
Mi-as dori ca articolul sa spuna cate din aceste masini model Dacia sunt produse in Romania sau livrate din Romania. Nu stiu cum sa zic, dar mi s-ar ofili mandria nationala sa aflu ca majoritatea sunt produse in alte tari.
NOU
#5
car
Sandero e făcut acum doar in Maroc; in RO se vinde cu aproape 20 000 euro, bani la care romanul prefera un SH....
Ref. 4, să nu mai auzim feministe că nu e egalitate între sexe...la luat șpagă, suntem ok pe tema asta 😀
NOU
#6
calin
Deputatul PNL de Brăila Alexandru Popa a trădat echipa puciștilor și a absentat de la votul pentru guvernul Veștea, după cum s-a văzut la momentul votului.
Culmea e că Alexandru Popa e unul dintre cei 16 puciști care au dat partidul în judecată pentru a anula deciziile luate săptămâna trecută.
Alexandru Popa este fiul primarului liberal din comuna Cireșu și a fost implicat în mai multe scandaluri cu bătăi în diverse localități din județ, fiind supranumit “Șmecherul Făureiului” , potrivit presei locale.
Ca o continuare la postul de acum 2 zile.
NOU
#7
Bogdan9
Eu nu inteleg succesul Sandero.
E o masina care nu doar nu o inteleg, dar imi repugna intr-un fel irational.
Adaugi ca are si niste motoare superbe si cutie de viteze manuala, iar rezultatul e multimea vida pentru mine.
NOU
#8
vali
econobox. sunt oameni care locuiesc in țări civilizate și nu au nevoie de mai mult. merge 5 ani, costă 200€ pe lună leasingul, se repară ieftin.
NOU
#9
Marius
Cineva trebuia sa se ocupe si cu asta, daca ai nostri sunt plecati peste hotare. Usor, usor isi intra in mana baietii.
Asta se intampla pentru ca avem o legislatie de tot rahatul si o justitie la fel in domeniu asta. Sunt atatea aberatii si hartii inutile unele care expira de zici sa sunt alimente, samd, samd, samd.... e greu de explicat si e si mai greu de gasit o logica.
A durat 2 ani sa iau autorizatiile pentru o cladire in Bucuresti, S1 pe vremea primarului diamant.
Prost sa fie ala care mai construieste ceva, am albit...
E o bataie de joc fantastica, iar rezultatul acestui proces magnific il vedem palpabil: o mizerie.
Deputatul PNL de Brăila Alexandru Popa a trădat echipa puciștilor și a absentat de la votul pentru guvernul Veștea, după cum s-a văzut la momentul votului.
Culmea e că Alexandru Popa e unul dintre cei 16 puciști care au dat partidul în judecată pentru a anula deciziile luate săptămâna trecută.
Alexandru Popa este fiul primarului liberal din comuna Cireșu și a fost implicat în mai multe scandaluri cu bătăi în diverse localități din județ, fiind supranumit “Șmecherul Făureiului” , potrivit presei locale.
Ca o continuare la postul de acum 2 zile.
E o masina care nu doar nu o inteleg, dar imi repugna intr-un fel irational.
Adaugi ca are si niste motoare superbe si cutie de viteze manuala, iar rezultatul e multimea vida pentru mine.
econobox. sunt oameni care locuiesc in țări civilizate și nu au nevoie de mai mult. merge 5 ani, costă 200€ pe lună leasingul, se repară ieftin.
https://adevarul.ro/stiri-interne/evenimente/12-srilankezi-vindeau-droguri-la-petreceri-si-2538198.html?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAc3J0YwZhcHBfaWQPMjc1MjU0NjkyNTk4Mjc5AAEeKb-Ua0CtLyIcX9UYv15nyyvzacmA0FOgyCVfvpG-XNO1bgn2n3eQBy7ZF8k_aem_0MHQzKrslAQ4H4OERBldhw
4 - oare Don Pacanel doarme linistit? Ar mai avea energia necesara sa te injure daca spui de agaricii din jurul lui ca sunt prosti?