Nu e normal să pui 3 linkuri într-un articol în care vorbești despre un site și nici unul dintre linkurile alea să nu ducă spre site-ul respectiv.
Pe de altă parte, mă gândesc că n-ar fi o pierdere dacă s-ar închide, că aparent nu le pasă deloc de el.
Copyright © 2015-2024 StartupCafe.ro, toate drepturile rezervate.
Move fast and break things. Tu investeste in noi, ca pana te duci tu sa bei o cafea noi pivotam de 3 ori, suntem activi, dinamici, si tu ramai tinand plasa.
De fapt, site-ul are foarte multe informații bune și practica respectivă se numește internal linking. Ajută la SEO.
Și SEO ala ajuta clientul sau doar e un fel de l*ba in cerc?
"Oricine poate consulta bunurile disponibile pe platforma eLicitatiiANAF, însă pentru a participa la licitații este necesar să dețină un cont SPV."
Cand pui link pe eLicitatiiANAF ma astept sa ajung acolo, nu la al treilea link intern pe site.
Alexandru, ce e ala SEO?
Poate au dat-o in bara dar in general nu e asa de rau. Ca IT-ist vezi ce sweatshop-uri ...pardon... startup-uri au mai aparut ca sa stii sa nu aplici.
Tehnica se practica peste tot in lume. Creezi pagini cu titluri atractive, domenii, e-mailuri etc si le lasi in stand by mai postezi ceva mai dai un link, in speranta ca o firma serioasa vine si iti cumpara mizeria.
Am avut nervii sa caut platforma de licitatii, e extraordinar cum o astfel de platforma, care listeaza si imobiliare nu are o filtrare dupa localitate. S-or fi gandit ca nu e relevant, exista livrare prin curier..
Ba, ati vazut ce preturi au pe situl de licitaii la ANAF? 96K RON pentru o Dacia Dockker 2011. Pe autovit e maxim 47K RON.
Sunt idioti, toate masinile au preturile introduse gresit, sunt disponibile pdf-urile cu evaluarile initiale cu sume mai mici cu 50%.
Chestia asta vine fix ca o confirmare la ce am spus ieri cand vine vorba de IT-ul din Romania. La ora actuala startup-cafe si daca este si daca nu, extrem de putini oameni ii vor simti lipsa. S-a dorit a replica ceea ce techrunch era prin SUA, dar nu s-a putut din simplul motiv ca piata de IT nu are ce sa livreze, plus ca industria este prea mica. Si din nou ne intoarcem la eterna problema: coerenta si strategie.
In acelasi timp pot intelege fundamentul pe baza caruia acest site s-a construit. Mai precis s-a mers foarte mult pe clonarea succesului din TV a tot ce inseamna televiziuni de stiri intr-o nisa in plin avant in perioada aceea(2015-2018) IT. Concret s-a crezut ca daca televiziunile de stiri au asemenea succes la o piata precum cea din Romania(avem cele mai multe televizuni de stiri din Europa), exista o oarecare sansa ca si un site precum acesta sa aibe ceva succes. Cum insa oamenii de acolo nu au inteles niciodata piata de la noi in special pe partea de IT s-au trezit in situatia curenta. Nu o sa ma mai repet, dar asa cum am spus anterior o furtuna se va asterne asupra tot ce inseamna IT in Romania si nu numai, iar printre primele victime probabil c-o sa fie si startupcafe.
Eu mai cumpăr de la ei prin intermediul Advertoria, mi-ar părea rău să dispară, mie mi-a folosit.
Acum, ca tot românul, dacă poți pune sârmă, de ce să pui șurub?
da si tu actualizezi manual anul ala =)) vezi ca se poate seta super simplu
muist de la primul comentariu aici
https://i.imgur.com/Qipwy1F.png
ma scuzati, e primul comentariu aprobat :))
Aceeași practică și pe site-ul Digi24. Am citit ieri acolo despre platforma ANAF, nema link. Azi au pus știre nouă, cu link în text „Platforma de licitații ANAF”. Către ce trimite? Păi către articolul de ieri.