demisii la Le Monde

Conducerea ziarului francez Le Monde si-a dat demisia in grupa, dupa ce ziarul a anuntat pierderi de 10 milioane euro.

Mai exista onoare in presa.

ziare, bani

Mulțumesc că ai citit acest articol.
Dacă vrei să susții acest blog, cumpără un abonament de 5$

4 comentarii

  1. Ar fi al cincilea caz din 1990…in Franta. Stii ce e mai interesant ? Ca acolo, daca o televiziune sau un ziar se inchide, fostii angajati cu greu isi gasesc de lucru, daca isi gasesc. In Romania cum a decedat Tele7ABC a sarit Antena 1 pe ciracii de-acolo . Nu mai vorbesc de primele trusturi de presa…

  2. Mai exista onoare in presa! Dar nu in cea romaneasca :)

  3. Uneori am impresia ca niciodata nu o sa fim ca occidentalii …

  4. Pai chiar exista, dar nu in Romania! :)) Lol… acuma vad k si Oradeanul a scris aproape acelasi lucru. :P In Romania daca exista, nu exista in niciun caz la nivel de mancator de cashcaval mare.