şpagă sau legalitate
Aseară, pe Antena3 despre TVA, un nene zicea că afaceriştii au de ales între a fi legali şi a da şpagă. Tatăl meu e „afacerist”. În 2001, mă trimite la administraţia nu-ştiu-care să îi ridic autorizaţia sanitară. Ajung acolo, întreb de unde, ajung în birou la dna doctor Zurini (Zuchini, ceva de genul ăsta), care […]